Działający pensjonat w Zieleńcu na sprzedaż

pensjonat • na sprzedaż • rynek wtórny • Duszniki-Zdrój • ul. Zieleniec

3 950 000  • 400 
9 875 zł za m2

12 pomieszczeń i więcej • budynek 4 piętrowy

 Kontakt

Zieleniec, największy w Sudetach i jeden z największych i najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce (II miejsce w ogólnopolskich rankingach Skionline, Onet, gazeta.pl). Jedyne miejsce w Polsce z rewelacyjnym zdrowotnie mikroklimatem podobnym do alpejskiego.
W okresie poza zimą na turystę czekają liczne szlaki rowerowe i piesze po polskiej i czeskiej stronie, słynne Torfowisko, nowa wieża widokowa na Orlicy, itd., itd..
Inne atrakcje do poczytania na stronie www.zieleniec.pl. Kto by tam nie znał Zieleńca ;-)

Oferujemy do sprzedaży kilkuletni pensjonat, położony na 10-arowej działce w samym centrum Zieleńca naprzeciw najpopularniejszych wyciągów i kolei - słynnej "Pomarańczowej" kanapy, Gryglówki i in., a jednak cofnięty od głównej ulicy i poprzez położenie na przeciwległym stoku posiadający widok na stoki nieprzesłonięty nawet przez nową inwestycję Infinity, czym nie mogą poszczycić się niżej położone pensjonaty.
Dojazd do posesji drogą wewnętrzną (udział), w zimie należy zaopatrzyć się w łańcuchy, ale dojechać się da, no i ma to swój górski urok. Miejsca postojowe dla gości na posesji.

W budynku znajduje się 12 pokoi różnej wielkości. Wszystkie pokoje posiadają własne łazienki.
Poza tym taras, 2 spore aneksy kuchenne (pokoje na parterze i piętrze mają własne aneksy), pokój dla prowadzącego, duża kotłownia. Kocioł na pellet i rezerwowy na drewno, węgiel czy groszek. Własne ujęcie wody, odprowadzenie ścieków do kanalizacji zbiorczej.

Budynek jest wkomponowany w zbocze, parter i piętro jest murowane, natomiast II piętro i poddasze to piękna konstrukcja drewniana.

Parter: kotłownia, narciarnia, pom. gospodarcze, pokój dla prowadzącego, jeden pokój (apartament),
pokoje i część gospodarcza z oddzielnymi wejściami z zewnątrz;
I piętro, odrębne wejście schodami z boku budynku: korytarz i 5 pokoi;
II piętro, kolejne wejście z zewnętrznych schodów: 3 pokoje, sala kuchenno-jadalna z wyjściem na taras, miejsce na narty i buty z suszarką;
Poddasze dostępne wewnętrznymi schodami z IIp.: 3 pokoje, aneks kuchenno-jadalny.

Obiekt nie wymaga żadnych napraw, remontów czy innych inwestycji, sprzedawany jest z pełnym wyposażeniem, można rozpocząć (lub przejąć) działalność bez żadnych dodatkowych nakładów finansowych.

Pensjonat znajduje się w niedalekiej odległości do dolnej stacji kanapy Pomarańczowej, gdzie trzeba dojść na piechotę, jednak przy sprzyjających warunkach śniegowych można bezpośrednio spod domu zjechać na nartach do dolnej stacji kolei "Piątki" która przewiezie nas nad ulicą na przeciwległe stoki i pozwoli włączyć się w cała zieleniecką infrastrukturę narciarską, a wrócić wciągając się na górę orczykiem "Szóstką".
Latem można pójść bardzo ładną trasą przez łąki i las koło leśniczówki w kierunku rezerwatu "Torfowiska pod Zieleńcem". Z kolei po drugiej stronie głównej szosy na początku Zieleńca rozpoczyna się szlak na Orlicę, najwyższy szczyt polskiej części Gór Orlickich, gdzie powstała nowa wieża widokowa i znajduje się dziwny obelisk upamiętniający odwiedziny Chopina, cesarza Józefa II i prezydenta Adamsa; następnie można pasem granicznym udać się do czeskiego schroniska "Masarykova Chata", i potem zejść do Zieleńca niebieskim szlakiem lub po prostu ścieżką prowadzącą bezpośrednio przez stoki narciarskie.
Z kolei z Masarykovej Chaty można pójść np. na Velką Destnę, najwyższy szczyt Gór Orlickich po czeskiej stronie, gdzie również niedawno zbudowano wieżę widokową.
Planowane jest również przywrócenie ruchu turystycznego w słynnej niegdyś jaskini "Złota Sztolnia" która znajduje się na zboczu Orlicy.
Wiele innych możliwości uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, a nawet od kilku lat konnej,
czynią Zieleniec coraz atrakcyjniejszą miejscówką turystyczną także w lecie.
Oprócz atrakcji turystycznych istnieje dodatkowo możliwość organizacji ślubów i wesel (w Zieleńcu jest kościół).

Cena ofertowa 3 950 000 PLN.
Obiekt sprzedawany bez VAT.
W razie chęci obejrzenia pensjonatu proszę o kontakt z wyprzedzeniem, ponieważ prezentacje musimy zgrać z terminami wymiany gości w pokojach.

Oferta na wyłączność.
Kontakt: Paweł Biedrawa, licencja zawodowa nr 7471, tel. 601 66 98 65

Więcej ofert na www.biedrawa.com.pl
Przedstawiane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, są jedynie zaproszeniem do zapoznania się z nieruchomością i zachętą do jej obejrzenia.
Dane w ofercie mają charakter informacyjny; niektóre informacje pochodzą od osób trzecich i mogą zawierać drobne nieścisłości z przyczyn niezależnych od oferującego pośrednika.
 • od kiedy dostępna: 2023-02-17
 • powierzchnia: 400 m2
 • liczba pięter w budynku: 4 piętrowy
 • liczba pokoi: 12 pomieszczeń i więcej
 • wyposażenie: centralne ogrzewanie, taras, lodówka, łóżko(a), mikrofalówka, ogrzewanie własne, parking, telewizor, umeblowana kuchnia, suszarka elektryczna, ogródek
 • parking: miejsce postojowe, na ulicy, na podwórku
 • poziom hałasu: cicho
 • okolica: las, miasto, plac zabaw, sklep spożywczy, spokojna okolica, w górach, wieś
 • ciepła woda: piec
 • ogrzewanie: centralne, własne
 • data ostatniej aktualizacji: 5 Styczeń 2024


Dane kontaktowe

Logo agencji

biedrawa.com.pl -- locations

ul. Tadeusza Kościuszki 34 50-012 Wrocław woj. dolnośląskie

tel: +48 601 669 865

numer licencji: 7471

Zdjęcie agenta nieruchomości

Paweł Biedrawa

tel: +48 601 669 865

Osoba do kontaktu: Paweł Biedrawa