Zieleniec - działka 0,5 ha z warunkami zabudowy na 10 domków.

działka budowlana • na sprzedaż • Duszniki-Zdrój • ul. Zieleniec

1 300 000  • 4902 
265 zł za m2

 Kontakt

Zieleniec - najwyżej położona wieś w Sudetach (będąca obecnie dzielnicą Dusznik-Zdroju);
najbardziej znany ośrodek narciarski w Kotlinie Kłodzkiej w zimie (ponad 20 wyciągów i 6 kolei linowych) i rowerowy w lecie - liczne zawody narciarskie, snowboardowe, rowerowe, zloty motocyklowe, cykliczne festyny itp., szlaki turystyczne, biegówkowe i rowerowe po polskiej i czeskiej stronie. Jedyne miejsce w Polsce z rewelacyjnym zdrowotnie mikroklimatem podobnym do alpejskiego. Słynne unikalne Torfowisko, nowa wieża widokowa na Orlicy, itd., itd..
Inne atrakcje do poczytania na stronie www.zieleniec.pl. Kto by tam nie znał Zieleńca ;-)

Do sprzedania działka 4902 m2 z wydaną decyzją o warunkach zabudowy na 10 domków wypoczynkowych wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi oraz pozostała infrastrukturą (zob. mapkę).
Położenie na początku Zieleńca, w okolicy niedawno otwartego "Przystanku Alaska".
Działka ma wjazd z głównej drogi biegnącą przez Zieleniec (DK389 "Autostrada Sudecka") przez wydzieloną i wykonaną już drogę wewnętrzną (mapka). Teren ma lekki skłon w kierunku północno-wschodnim (od szosy w dół w kierunku lasu), działka jest częściowo schowana za "Alaską" i graniczy z terenem na którym powstaną kolejne domki nowo otwartego Campo Resort.

W odległości 300-400 m wyciągi - kompleks narciarski "Mieszko" i "Hotel Zieleniec", jeden z największych obiektów noclegowych w miejscowości (restauracja, kręgielnia).
Mniej niż 50 m do ratrakowanych tras biegowych.
Uwaga! W planach projektowych rozwoju Miasta Duszniki-Zdrój miasta pojawiła się koncepcja poprowadzenia wyciągu kanapowego na szczyt Zielony Garb i trasy zjazdowej właśnie w bezpośrednim sąsiedztwie oferowanych działek.

Z nieruchomości można pójść (latem) bardzo ładną trasą przez łąki i las w kierunku rezerwatu "Torfowiska pod Zieleńcem".
Zaraz po drugiej stronie szosy naprzeciw "Alaski", w miejscu gdzie stoi pomnik "Kamień Rübartscha", rozpoczyna się szlak na Orlicę, najwyższy szczyt polskiej części Gór Orlickich, gdzie powstała nowa wieża widokowa i znajduje się obelisk upamiętniający odwiedziny w tym miejscu F. Chopina, cesarza Józefa II i prezydenta USA Adamsa; następnie można pasem granicznym udać się do czeskiego schroniska "Masarykova Chata", i potem zejść do Zieleńca niebieskim szlakiem lub po prostu ścieżką prowadzącą bezpośrednio przez stoki narciarskie.
Z kolei z Masarykovej Chaty można pójść np. na Velką Destnę, najwyższy szczyt Gór Orlickich po czeskiej stronie, gdzie również niedawno zbudowano wieżę widokową.
Planowane jest również przywrócenie ruchu turystycznego w słynnej niegdyś jaskini "Złota Sztolnia" która znajduje się na zboczu Orlicy.
Wiele innych możliwości uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, a nawet od kilku lat konnej,
czynią Zieleniec coraz atrakcyjniejszą miejscówką turystyczną także w lecie.

Działka ma zgodę na podłączenie energii elektrycznej, wody z własnego ujęcia (studnia) i odprowadzania ścieków do własnej minioczyszczalni.
Istnieje już oficjalny zatwierdzony projekt podłączenia działek do budowanej w Zieleńcu sieci kanalizacji. Wgląd do projektu w Urzędzie Miasta lub na stronie.

Cena 1,3 mln zł, w cenie udział w drodze wewnętrznej, pokryte koszty budowy tej drogi,
przeniesienie na nabywcę warunków zabudowy, koncepcja architektoniczna.

Oferta na wyłączność.
Kontakt Paweł Biedrawa, licencja zawodowa nr 7471, tel. 601 66 98 65

Więcej ofert na www.nieruchomosci-zieleniec.pl i www.biedrawa.com.pl
Przedstawiane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, są jedynie zaproszeniem do zapoznania się z nieruchomością i zachętą do jej obejrzenia. Dane w ofercie mają charakter informacyjny; niektóre informacje pochodzą od osób trzecich i mogą zawierać drobne nieścisłości z przyczyn niezależnych od oferującego pośrednika.
  • od kiedy dostępna: 2023-02-27
  • powierzchnia: 4902 m2
  • kształt działki: zob. mapkę
  • ogrodzenie: nie ogrodzona
  • dojazd: utwardzony
  • data ostatniej aktualizacji: 5 Styczeń 2024


Dane kontaktowe

Logo agencji

biedrawa.com.pl -- locations

ul. Tadeusza Kościuszki 34 50-012 Wrocław woj. dolnośląskie

tel: +48 601 669 865

numer licencji: 7471

Zdjęcie agenta nieruchomości

Paweł Biedrawa

tel: +48 601 669 865

Osoba do kontaktu: Paweł Biedrawa